V pondělí 24.6.2024 jsme se s druháčky z logopedické třídy a dětmi V. třídy vydali autobusem na krásný letní výlet do Kutné Hory. Nejprve jsme navštívili park u Jezuitské koleje, kde jsme si připomínali názvy památek v okolí a povídali si o historii Kutné Hory. Prošli jsme se kolem chrámu svaté Barbory a dále pokračovali ke GASKu, kde jsme posvačili. Poté jsme se vydali dále centrem Kutné Hory k Domu Dačického, kde jsme měli domluvenou prohlídku s výkladem. Zde děti viděly film o historii Kutné Hory, vyluštily si tajenku, složily obří puzzle centra Kutné Hory a přiřadily památky na svá místa. Následovala úžasná prohlídka od 4. patra až po sklepení. Děti nejvíce zaujaly interaktivní prvky, jako například simulovaný propad do dolu.

Po prohlídce jsme navštívili přilehlou cukrárnu, kde si děti samostatně zakoupily zmrzlinu a posvačily. Před odchodem na autobus jsme ještě stihli malou prohlídku památek na kutnohorském náměstí, jako třeba Kamenná kašna, kostel sv. J. Nepomuckého, Morový sloup nebo Kamenný dům. Děti byly plné zážitků a dojmů.

Napsaly: Z. Drahotová, R. Pospíšilová