Z důvodu oznámení změny času výdeje oběda začínáme od pondělí 17. 5. 2021 vyučovat ráno od 7:50 hodin. Dopolední vyučování skončí v 11:25 hodin. Oběd bude v době od 11:25 hod do 12:15 hodin.

Odpolední vyučování začne ve 12:15 hodin:

5. hodina: 12:15 – 13:00

6. hodina: 13:10 – 13:55

7. hodina: 14:05 – 14:50

Středeční dopoledne 12. května 2021 pro nás bylo po dlouhé době opět trošku netradiční, neboť naši školu i spolužáky v Uhlířských Janovicích navštívily Lenka s Káťou z kutnohorské Eduzměny. Přijely za námi proto, abychom se s nimi podělili o svoje názory, pocity a přání. Po vzájemném představení obdržel každý z nás balíček se stavebnicí, která provázela všechny zadávané aktivity. Z lega jsme se snažili postavit nejrůznější bytosti, ať už skutečné nebo bájné, zkusit je pojmenovat a přenést do nich svoje pocity. Poslední aktivitou bylo vymyslet a sestavit nejlepší školu na světě. A to byl úkol nejjednodušší, protože tu nejlepší školu na světě my máme.

Do poloviny dubna byla škola z důvodu epidemie Covid 19 uzavřena. Prezenční vyučování bylo obnoveno 12. dubna. Hned po otevření školy jsme využili slunečné počasí, nafoukali kola a koloběžky a věnovali se venku dopravní výchově. Všichni žáci absolvovali jízdu zručnosti, řešili dopravní situace a opakovali si dopravní značky.

Za deštivého počasí se žáci ve třídě věnovali zdravotnické přípravě. Zopakovali si, jak volat záchrannou službu, policii nebo hasičský záchranný sbor. Vyzkoušeli si ošetření jednoduché odřeniny a obvazování kolene, kotníku a lokte. Zvládli i zavěšení horní končetiny do šátku.

Zapojili jsme se do nádherné akce, kterou uspořádal Odbor kultury, školství a sportu ve Zruči nad Sázavou. Předali jsme výkresy našich žáků a můžeme je nalézt ve vývěskách Města Zruč nad Sázavou.

26. - 30. dubna proběhl v Uhlířských Janovicích čarodějnický týden. V hodinách výtvarné výchovy a pracovního vyučování jsme tvořili všelijaké čarodějné bytosti. Bohužel jsme nemohli do tradičního průvodu v ulicích Janovic (z covidových důvodů). Ale ve škole bylo veselo.

Po kulinářském úspěchu vaření krupicové kaše jsme se tentokrát pustili do pokrmu námi stejně oblíbeného, kterým jsou bramborové šišky s mákem. Pro zrychlení a usnadnění práce jsme zvolili sypkou směs na přípravu bramborového těsta a vrhli se do práce. Odměřit správné množství vody, důkladně vypracovat těsto a následně tvořit šišky, to byly úkoly, které jsme více než obstojně zvládli. Avšak představu o velikosti šišek měl každý z nás jinou, proto vzniklé výtvory měly poněkud rozličnou velikost. Ale v hrnci s vroucí vodou nakonec skončily všechny. Při servírování měl každý z nás možnost popustit fantazii svým chuťovým buňkám a šišky byly sypány ať už tradičně mákem, některé skořicí nebo kakaem, případně roztodivnými kombinacemi. Všechny pak bohatě pocukrované a polité rozpuštěným máslem skončily v našich nenasytných bříškách. A nezbyla ani jediná!

Nepříznivá epidemiologická situace a nařízená distanční výuka nám znemožnily zapojit se do pravidelných jarních úklidových prací. Proto jsme přijali výzvu Českého svazu ochránců přírody k celosvětovému svátku Den Země a společně pomohli „Uklidit svět od odpadků“. A že bylo co uklízet! Zimní nadílka sněhu milosrdně držela v tajnosti poházené papíry, plastové lahve i nápojové plechovky, které po jarním tání zůstaly obnažené podél místních komunikací a po zelenajících se plochách. Rozděleni do čtyř pracovních čet a vybaveni patřičnými pomůckami jsme se vydali toto „nadělení“ odklidit. Podařilo se nám vyčistit okolí školy a přilehlých garáží, posbírali jsme odpadky podél cesty do školní jídelny, uklidili část Sadu Míru a dětského hřiště.

Od pondělí 12. dubna 2021 bude obnovena prezenční výuka i provoz školní družiny na obou pracovištích školy (ve Zruči n. S. i v Uhlířských Janovicích) za dodržení přísných hygienických opatření. Podmínkou pro přítomnost žáka na prezenční výuce je účast na testování.

V pondělí a ve čtvrtek bude na začátku vyučování (v 7:40 h ve Zruči n. S., v 7:50 v Uhlířských Janovicích) probíhat testování žáků i pedagogů na přítomnost viru SARS-CoV-2 neinvazivními antigenními testy pro samoodběr, aby se omezilo šíření nemoci COVID-19. Je povolena přítomnost a asistence třetí osoby (zákonných zástupců) v případě, že žák není schopen provést test sám. V případě negativního testu žák zůstává ve škole, v případě pozitivního testu nezahájí prezenční výuku a odchází domů.

Žáci jsou povinni nosit alespoň chirurgickou roušku, zaměstnanci respirátor.

Všechny potřebné informace získáte u ředitelky školy na telefonním čísle 734 445 835 nebo v přiloženém materiálu MŠMT, kde jsou i instruktážní videa.

pdf Informace k provozu škol a školských zařízení od 12. dubna 2021 do odvolání (263 KB)