Vláda ČR na svém jednání 26. 2. 2021 rozhodla, že vzhledem k vážné aktuální epidemické situaci se kromě stávajících opatření ve školství od 1. 3. 2021 uzavřou také speciální školy (školy podle § 16 odst. 9 školského zákona).

Z toho vyplývá, že od pondělí 1. 3. 2021 je přerušena prezenční výuka v Základní škole, Zruč nad Sázavou, Okružní 643 i na odloučeném pracovišti Komenského 400, Uhlířské Janovice a zároveň je zahájena distanční výuka, kterou zajistí pedagogové školy.

Bližší informace získáte u ředitelky školy na MT: 734 445 835.

Že nejen myška, ale i děti umí vařit kašičku, o tom se chtěli přesvědčit naši nejmladší spolužáci. A tak se během hodin pracovního vyučování proměnili v mistry kuchaře. Každý sám ve svém kastrůlku, pod dohledem a pokyny paní učitelky se dali do práce. Nejdříve odměřit mléko, nasypat patřičné množství krupičky a hlavně míchat, míchat a nepřipálit. Všem se kašička povedla, s máslíčkem a kakaem chutnala výtečně a u nás se dostalo na každého, i toho nejmenšího.

SPECIÁLNÍ TŘÍDA PRO ŽÁKY S VADAMI ŘEČI

BUDE POKRAČOVAT  I  VE ŠKOLNÍM ROCE 2021/2022

Ředitelka Základní školy, Zruč nad Sázavou, Okružní 643 opět otevře

od 1. 9. 2021 pro žáky 1. – 5. ročníku

speciální třídu pro žáky s vadami řeči.

Zápis do 1. ročníku se uskuteční

ve čtvrtek 29. dubna 2021od 8:00 do 15:00 hodin v budově školy.

Škola nabízí:

• malý kolektiv dětí

• speciálně pedagogickou péči

• péči školního logopeda

• individuální přístup

• po vyučování místo ve školní družině

• možnost přestupu žáka z jiné školy do 2. – 5. ročníku (nutno individuálně projednat s ředitelkou školy)

Rodiče mohou získat další potřebné informace od ředitelky školy

nebo si domluvit schůzku na telefonním čísle 734 445 835,

První pololetí uteklo jako voda a nás čekalo předávání pololetního vysvědčení, na které jsme se všichni těšili. Jako každoročně jsme si tento den zpestřili projektovou hodinou plnou zážitkových her. Tentokrát nás ale hra zaujala natolik, že jsme u ní strávili celou vyučovací hodinu a pokud by to šlo, vydrželi bychom u ní jistě i déle. Během hry „živé pexeso“ jsme potrénovali spolupráci, a hlavně jsme otestovali pozorovací schopnosti našich „hadačů“. Nakonec nás ještě čekalo zamyšlení se nad našimi schopnostmi, vědomostmi a chováním během uplynulého pololetí. Někteří své znalosti v jednotlivých předmětech ohodnotili známkami, jiní smajlíky. Tento příjemně strávený školní den jsme zakončili předáním vysvědčení, a pak už jsme se jen těšili na pololetní a také hned navazující jarní prázdniny.

Veselé hry na sněhu v Uhlířských Janovicích

Využili jsme letošní krásné zimy k hrátkám na sněhu. Na fotografiích vidíte, jakou nám sníh udělal radost.

Všichni máme velkou radost, že konečně napadl sníh i ve Zruči nad Sázavou. Sice až v novém roce po Vánocích v lednu, ale my si ho plně užíváme. Chodíme v okolí školy do přírody na vycházky krásnou zimní krajinou kolem řeky Sázavy a taky si konečně můžeme hrát na sněhu.

Již od poloviny prosince jsme se všichni připravovali na nadcházející vánoční svátky. Při hodinách výtvarné výchovy, pracovního vyučování i ve školní družině vznikaly pod našima rukama nejrůznější vánoční dekorace a přání, hodinami hudební výchovy se linuly melodie vánočních písní a koled. V posledním adventním týdnu jsme napekli linecké cukroví i voňavé perníčky, které jsme oblékli do sněhobílých kabátků. V pátek dopoledne jsme se sešli u nazdobeného vánočního stromečku. Nejprve jsme se pozorně zaposlouchali do reprodukovaných vánočních i zimních básniček a říkadel a po výkonu se s chutí pustili do nachystaného občerstvení. A protože jsme byli po celý rok hodní a šikovní, nadělil Ježíšek pod stromeček každému z nás hezkou knížku. Pak už nezbylo než si vzájemně popřát klidné a pohodové vánoční svátky a šťastný nadcházející rok 2021. Nechť je pro nás i pro Vás plný zdraví, štěstí a spokojenosti.