Nově je termín podzimních prázdnin stanoven na dny: 26.10. - 27.10. 2020 a 29. 10. - 30. 10. 2020. 28. 10. 2020 je státní svátek.

Žáci mají volno od 26.10. do 30. 10. 2020, do školy nastoupí 2. 11. 2020.

Provoz základních škol podle § 16 odst. 9 a tříd podle § 16 odst. 9 základních škol není omezen, pro tyto školy a třídy také zůstávají v provozu družiny a internáty.

Základní škola, Zruč nad Sázavou, Okružní 643 pokračuje i 14. října 2020 ve výuce dle rozvrhu hodin, včetně školní družiny. Jelikož nebude vařit školní jídelna, rodiče dají svým dětem 2 svačiny (dopolední a polední).

Pracoviště Uhlířské Janovice, Komenského 400 je zatím zavřené (karanténa žáků). Do školy nastoupí v pondělí 19. října 2020.

Mgr. Jana Marečková, ředitelka školy

Z důvodu nařízení karantény KHS je odloučené pracoviště Uhlířské Janovice, Komenského 400 od pondělí 12. října do pátku 16. října 2020 včetně uzavřeno. Pro žáky bude probíhat distanční výuka. Obědy ve školní jídelně je nutné si odhlásit.

Mgr. Jana Marečková, ředitelka školy

Celosvětový svátek všech zvířátek jsme si připomínali od začátku tohoto týdne a ve středu 7. října si společně ověřovali svoje „zvířátkové“ znalosti. Nejprve jsme soutěžili ve skupinách a riskovali výběr sice obtížných otázek, ale s co nejvyšším bodovým ziskem. V závěru soutěže se ukázalo, že znalosti opravdu máme, protože nebylo družstvo poražených. Druhá část projektu byla na nás, neboť jsme měli projevit svoji fantazii a pantomimou předvést svého oblíbeného živočicha. Někteří z nás se zpočátku ostýchali, ale nakonec se do hry zapojili i ti nejmladší a nejostýchavější naši spolužáci. Po třídě bylo možné pozorovat nejen pejska, kočičku, myšku, slona či hada, ale poletoval tu i maličký kolibřík, na svém Tiumenovi přiklusal žokej Váňa a z výšky všechno pozorovala dlouhokrká žirafa. Bohužel nastal čas oběda, který ukončil naše „zvířátkové“ dopoledne a my se rozešli ke svým naplněným "korýtkům".

Takový byl název výchovně vzdělávacího programu primární prevence na téma dopravy a chování v silničním provozu. V pondělí 5. října k nám přijel pan učitel a zároveň herec brněnského divadla spolu se svým chlupatým kamarádem Foxíkem, aby si s námi takové malé divadelní představení zahrál. Účinkovali jsme v nejrůznějších modelových situacích – ať už jako nepozorní chodci, vzorní cyklisté či nezbedná osádka vozidla. Společně jsme vytvářeli nebezpečné situace a po zásahu přísného policisty se z těchto pochybení poučili. Celý program byl provázen hudbou, veselými říkadly a nikdo z nás se neradoval z jeho konce.  Tak tedy závěrem: chovejme se na chodníku i silnici tak, abychom se vždy dostali bezpečně k cíli.

My všichni – celá naše škola – jsme během měsíce září  připravovali  výtvarné výstavní překvapení.

Ať s tužkou nebo voskovkou, lepidlem či nůžkami v ruce jsme tvořili na předem dané téma – Bezpečně na silnici i na internetu. Úkolem č. 2 bylo venkovní vystavení našich prací – plot před budovou školy již  čekal  na výzdobu.

K dispozici jsme měli některé hodiny výtvarné výchovy  i pracovního vyučování a nechyběla ani družinová dílna a odpolední.

Kreativita a nápady nám nechyběly,  práce nás bavila a paní učitelky  nás  nejednou chválily.

Došlo i na besedování ve třídě školní družiny, kterým jsme se navzájem zkoušeli z pravidel silničního provozu nebo například z povinné výbavy na jízdní kolo.

Využili jsme pestré výtvarné techniky  a postupy, vznikaly semafory formou  muchláže nebo koláž jako přechod pro chodce. Poté družináři dokončili poslední nezbytné úpravy, vytvořili směrovky, které informovaly  kolemjdoucí o významu naší výstavy a o nás jako autorech.

Na konci měsíce jsme všechna díla pečlivě uzavřeli do fólií a desek  a  vyčkávali lepší počasí. …ať klidně fouká, hlavně pršet, aby přestalo….

Vydařilo se a my mohli 29. září uskutečnit   janovickou  VÝSTAVU NA PLOTĚ.  Hromadně jsme vyrazili před budovu školy a  vázali, lepili, stříhali… zkrátka plot jsme zaplnili našimi výtvory  a díly a na zábradlí nainstalovali směrovky. Měli jsme radost, že se vše vydařilo, počasí se na poslední chvíli umoudřilo a výsledný pohled byl moc hezký. Pořízené fotky z místa činu poví více.

Budeme rádi a přáli bychom si, aby výstavka byla nejen zpestřením a výzdobou, ale i nápovědou a upomínkou jak se správně chovat v dopravě.

S bezpečným pozdravem  ZŠ a ŠD Uhl. Janovice

V týdnu od 21. – 25. 9. 2020 se naši žáci tvořivě zapojili do projektu SRDÍČKOVÝ DEN, který se uskutečňuje 3x do roka. Pořádá ho obecně prospěšná společnost ŽIVOT DĚTEM, která byla založena v roce 2000. Zaměřuje se na pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky. Žáci byli seznámeni s aktivitami společnosti ŽIVOT DĚTEM, a vyráběli srdíčka z papíru, která si vyzdobili podle své fantazie. Společným dílem podpořili myšlenku pomoci nemocným dětem a jejich rodinám.

Srdíčkové dny začínají, dětem pomůže koupě přívěsku.