V úterý 25. 6. nás místo školních lavic čekal krásný výlet autobusem do ParaZoo ve Vlašimi. Nejprve jsme ale zavítali do zámeckého parku, kde se již 4. rokem konala akce s názvem „Bezpečně do prázdnin”. Při této akci jde hlavně o to, připomenout dětem zásady bezpečného chování o prázdninách. Členové složek Integrovaného záchranného systému, zástupci Lesů ČR nebo zdravotní pojišťovny přijeli ukázat a povyprávět něco o své práci.

V parku jsme ještě stačili posvačit a pohrát si na místním dětském hřišti, ale už hurá za zvířátky. Při vstupu do zoo nás přivítaly kavky, straky a sojky. Nechyběl ani místní obyvatel krkavec Bob. Mýval severní, havran a také vrána. Velice nás zaujalo prosklené vydrárium s pohledem pod vodní hladinu, kde bydlí vydry Fousek s Kapkou. Dále jsme viděli lišku obecnou, kočku divokou, malé savce jako kuna nebo veverka a řadu dalších zvířat, která byla přijata do záchranné stanice, avšak pro trvalé následky zranění již nemohou být vypuštěna do volné přírody.

Po prohlídce zoo jsme ještě navštívili cukrárnu, kde jsme dětem zakoupili zmrzlinu.

Školní výlet jsme si užili a těšíme se, kam vyrazíme příští rok?

Napsala: Zvelebilová Hana