Výuka posledního týdne letošního školního roku skončila hned v pondělí dopoledne, kdy jsme odevzdali všechny učebnice a zbavili se popsaných pracovních sešitů. A teď už nás čekaly jen samé příjemné a zajímavé aktivity. Hned v pondělí pro nás připravili spolužáci II. třídy šipkovanou, během které jsme museli plnit nejrůznější úkoly a po předložení vyplněné tajenky nás neminula sladká odměna. Součástí úterního cvičení v přírodě byla již tradiční návštěva stanice Hasičského záchranného sboru ve Zruči nad Sázavou. Tady se páni hasiči pochlubili novým hasičským autem, ukázali nám jeho vybavení a dovolili si sednout do kabiny. Vyzkoušeli jsme si posezení v záchranném člunu i manipulaci s hasičskou stříkačkou. A rozloučili se s námi jak jinak než spuštěním nové sirény. Uprostřed týdne jsme poměřovali svoji zručnost a šikovnost během Olympijského dne netradičních disciplín a čtvrtek patřil sebehodnocení. V krátkém dotazníku jsme se ohlédli zpátky a každý z nás zhodnotil svoji celoroční práci, přístup k učivu i přání a očekávání do následujícího školního roku. A konečně přišel vytoužený pátek a s ním prázdniny! Tedy až po obdržení vysvědčení a popřání si krásného léta.