S blížícím se koncem školního roku nastal čas na jeho zhodnocení, a k tomu jsme si 11. 6. 2024 pozvali rodiče, prarodiče, tety i kamarády a celou zručskou veřejnost. Zcela zaplněnou třídu přivítala paní ředitelka Jana Marečková, kterou vystřídala paní učitelka Dagmar Jakoubková s informacemi o plnění primární prevence a zapojení žáků do mezinárodního eTwinningového projektu Pohlednicemi po Evropě. Velkou radost nám udělala přítomnost paní knihovnice Jany, která přišla oplatit naše pravidelné návštěvy místní knihovny. Zároveň pozvala nás i naše blízké k návštěvě dětského oddělení a zapůjčení knih, časopisů a her. Popřála nám krásné prožití prázdninových dnů, a jak jinak než s hezkou knížkou. Po shlédnutí prezentace akcí a aktivit letošního školního roku se všichni přítomní odebrali na školní zahradu, kde jsme pro ně nachystali bohaté občerstvení.

Velice milým překvapením pro nás byla návštěva pracovnic Centra sociálních služeb Petrklíč v Ledči nad Sázavou, které na toto setkání přijely s jejich současným klientem, naším bývalým žákem Vaškem. Rádi jsme přivítali i „naši babičku“ Hanku, která si vždy najde čas a trpělivost, aby si s námi něco hezkého vyrobila a něčemu novému nás naučila. Na výsledky naší práce se přišly podívat také děti s paní vychovatelkou Alenou Heroutovou ze školní družiny Na Pohoří. Stranou nezůstala ani turistická veřejnost, která si se zájmem přišla prohlédnout nejen nový a krásný „kabátek“ školy, ale i její vnitřní prostory, a zavzpomínat společně na školková léta.

Děkujeme všem, kteří nám umožnili krásný a bezprostřední zážitek ze společně prožitého odpoledne.