Konec školního roku je tím nejlepším časem vyrazit do přírody. Známky jsou již uzavřeny,  tak proč sedět v lavicích. Lepší je užít si společně sluníčko a naladit se na blížící prázdniny.   Velmi často vyrážíme do vzdálených měst a přitom zapomínáme na naše blízké okolí. To ovšem není případ našich žáků. Sami přišli s nápadem vydat se za humna Uhlířských Janovic.

Ve čtvrtek 20. června jsme naplnili batůžky svačinou a vydali se autobusem do sousední vesnice Žandov. Podle hesla: „Čím víc lidí, tím více legrace“, se ze zastávky vyhrnuly směrem na rozhlednu hned tři třídy společně. Cesta byla sice do kopce, pak ještě spousta schodů na vyhlídku, poměrně studený vítr, ale ten pohled stál za to. A každý, kdo to zvládl si to užil.

Další trasa vedla po lesní pěšině do sousedního Sudějova na dětské hřiště. Při příchodu nás vítali dva krásní koně v ohradě a za nimi již připravená trampolína, stoly, lavice a hlavně ohniště na opékání buřtů. Někdo hned hladově napichoval špekáček, někdo radostně skákal na trampolíně a našli se i tací, co si jen tak sedli a odpočívali. Strávili jsme zde velmi příjemný čas her, povídání, umaštěných rukou a tváří od buřtů.

Bohužel čas nezadržitelně ubíhal a blížil se čas návratu. Než jsme ovšem nastoupili do autobusu směr Janovice, stihli jsme ještě ten pěkný den zakončit sladkou tečkou v podobě zmrzlinových kopečků.

Někdy úplně ty nejobyčejnější věcí nám přinesou spoustu krásných okamžiků. Myslím, že to přesně vystihuje tento náš den.