Ve středu 27.3.2024 naše škola Uhlířské Janovice vyslala pět žáků reprezentovat na turnaj ve Florbale. Byla to pro nás úplně nová zkušenost. Proto jsme pár hodin tělesné výchovy věnovali tréninku. Žáci odjížděli do Kolína s trochou nervozity, obavami, ale bylo tam i to těšení a to bylo hlavní.  Děti si zvolily název týmu „DRACI Z JANOVIC“ a přesně podle toho i hrály.. Šly do toho naplno, nebojácně, dravě, ale čistě bez zbytečných faulů. Byla radost se na ně koukat a fandit jim.

Do branky se poprvé v životě a velmi odvážně postavil Dušan Horvát a bránil ji skvěle, vychytal dokonce dvě nuly. V obraně excelovala Laura Roszová, s kterou mělo spousta hráčů problém, aby kolem ní prošli, aniž by je obehrála o míček. Perfektní hru ve střední části pole předvedli Jakub Laštovka a Vendelín Agoszta. Napadali soupeře, nenechali je rozehrát, a ještě posílali pěkné nahrávky dopředu na Filipa Bělinu. Ten se ukázal jako výborný koncový hráč a umisťoval do sítě soupeře nádherné góly.

Odehráli jsme čtyři zápasy, dva jsme prohráli a dva vyhráli. Po sečtení všech výsledků a bodů jsme skončili na pátém místě z celkového počtu šesti družstev. To je určitě pro nás výborný výsledek. A co je na tom úplně nejlepší? Žáci hráli jako bezva tým, s radostí, velkým odhodláním a díky tomu se vyrovnali zkušenějším soupeřům a celý turnaj si náramně užili.

Byly jsme na ně neskutečně hrdé!!!