Páteční dopolední výuku našich žáků osvěžila návštěva náměstí v Uhlířských Janovicích, kde pro širokou veřejnost Český svaz chovatelů Staňkovice připravil DEN ZEMĚ. A rozhodně se bylo na co dívat. Děti měly možnost si prohlédnout běžná domácí zvířata např: drůbež, králíky, holuby, malé prasátko, ale také krásnou lamu a dokonce čtyřletého velblouda, na kterém se pár žáků i svezlo.

Zájem byl i o stánek místních rybářů, kteří měli na ukázku akvárium se sladkovodními rybami, ale i spoustu zajímavostí o rybaření.  A tím to nekončilo. Někdo si dokonce vyzkoušel podojit kozu či krávu, a i když to byla jen maketa, zjistili, že to není úplně jednoduché. Dále si děti mohly zasoutěžit v házení míčků, třídění odpadu, poznávání potravin, skládání puzzle, malování obrázků nebo řešení křížovky. Za každé splnění úkolu byly oceněny nějakou sladkostí či drobným dárkem. A jejich úsměv byl zase odměnou pro pořadatele.

Do školy jsme se vraceli spokojeni, obohaceni o nové informace a zážitky. Možná trochu mráčku přineslo aprílové počasí, ale kdo to nepodcenil a teple se oblékl, užil si celou akci na jedničku.