Jarní úklid našeho města Uhlířské Janovice

Jako každý rok se naše škola hlásí k účasti na celorepublikové ekologické akci UKLIĎME ČESKO, a tak se s předsevzetím čisté a zdravější přírody vrhla do úklidu a sběru odpadků. Vybraní žáci  jednotlivých ročníků  vyrazili  v pátek  12.dubna za doprovodu pedagogů  a asistentů do terénu města. Vybaveni rukavicemi, sběrnými pytli a hlavně dobrou náladou se pustili do práce dobrovolníků.  Dle plánu trasy a vybraných míst  přidělených  Městským úřadem  Uhlířské  Janovice se takto na celé dopoledne stali hledači  odhozených pokladů  a  zapomenutých překvapení. Úsek hlavního vlakového nádraží a hřbitova zaměstnal opravdu všechny, komu doma chybí levá teniska, kdo si spletl kontejner na papír  se vzrostlými tújemi, proč  širokému okolí kralují všudypřítomné pet lahve a plechovky? Upřímnou radost z činnosti střídalo upřímné zklamání z bezohlednosti lidí k přírodě a vysvětlit si důvod tohoto počínání bylo téměř nemožné. Nejmladší žáci se ještě vypravili směrem do městského parku Tyršovy sady, oblíbená cesta vycházky odpoledního volnočasu jim nebyla lhostejná. Přestože nebyla ve vybrané trase pro naší školu, rádi a s ochotou ji udělali hezčí.  Zbavili ji nežádoucích papírových obalů a opuštěných igelitových sáčků.  A kdo si nedonesl na botě psí bobek až do školy, měl štěstí. Někteří psí páníčci totiž skutečně přináší smůlu!

Alespoň na chvíli, na jak dlouho vydrží čistý pohled, kam se podíváme???

Za  ZŠ „Ukliďme Česko v Uhlířských Janovicích“  Kamila Luxová