První květnový pátek jsme se vypravili vybaveni bublifuky do zámeckého parku. Nejprve jsme si řekli něco málo o zručském zámku, a pak už přišly na řadu bublifuky. Uspořádali jsme soutěž o největší bublinu, zahráli si venkovní hry jako hod na cíl, na schovávanou. Rozeznávali jsme stromy a rostliny. A tak jako do zámeckého parku, tak i na tvoření ke Dni matek jsme si přizvali naši babičku Haničku, se kterou si děti vytvořily kytičku na kolíčku. Aby kytička vznikla, muselo se šít. Velká pochvala patří klukům, kteří se děvčatům v šití vyrovnali.

Stejně jako vloni jsme se vypravili do Spolkového domu k prohlédnutí výstavy „Babičko, maluj zase obrázky“, kterou organizoval DS CENTRIN Zruč n. S. V době naší návštěvy jsme měli možnost vyfotit se s autorkami obrázků.

V pondělí 20. 5. na Světový den včel jsme navštívili městskou knihovnu, prohlédli si knížky o včeličkách a přečetli zajímavé informace k danému tématu.

Také jsme uspokojili naše mlsné jazýčky a ve školní cvičné kuchyňce si uvařili čokoládový pudink s piškoty. A nezapomněli jsme ani na zvířátka. Domluvili jsme si návštěvu hospodářství v obci Dubina, kde jsme měli možnost spatřit krávy, býky, koně, kozy, slepice, husy, kočky, psy, kuřátka a dozvěděli se plno informací o nich.

Velice rádi jsme se zapojili do druhého ročníku celorepublikové akce s názvem PSANÍ OD SRDCE, kterou pořádá Diakonie českobratrské církve evangelické. Smyslem akce je propojení napříč generacemi včetně mnoha dětí. Naše psaní putovalo do Velvar k neznámému dědečkovi, kterému jsme se v dopise představili, a každý žáček mu napsal o svých zájmech, někteří přimalovali i obrázky. Budeme rádi za zpětnou vazbu a netrpělivě očekáváme psaní od srdce z Velvar.