Měsíc červen se nesl ve znamení venkovních aktivit. Začátek měsíce jsme odstartovali tvořením na školní zahradě s naší babičkou Haničkou a praktikantkou Terezkou. Babička si pro nás připravila překvapení ve formě pytlíčku pro štěstí a s Terezkou jsme si vyrobili každý podle své fantazie krásné šeříky. A abychom měli na prázdniny nějaké povinnosti, každý si s babičkou zasadil sazeničku kytičky, kterou si odnesl domů.

Velkou radost jsme měli z dopisu od dědečka z Velvar, na který jsme netrpělivě čekali. Byli jsme rádi za odpověď a za řádky, ve kterých nám napsal pár slov o sobě.

Také jsme navštívili městskou knihovnu, kde jsme vrátili půjčené knihy a popřáli si navzájem krásné prázdniny.

V rámci odpoledne otevřených dveří jsme se rozloučili s naším spolužákem Davidem, se kterým jsme naposledy shlédli jeho animované filmy a natočili s ním poslední záběry pro jeho další práci.

Poslední červnový týden jsme si díky počasí užili opravdu sluníčkově. V pondělí jsme se vypravili na dopravní hřiště, kde jsme si zopakovali názvy dopravních značek a poté se usadili do motokár a jízda mohla začít. V úterý jsme po cyklostezce došli do kempu V Rákosí, kde jsme se osvěžili zmrzlinou a mohli se věnovat atrakcím, které kemp nabízí. V nabídce byly houpačky, trampolína, prolézačky, lana. Na středu jsme se velmi těšili. Měli jsme opět domluvenou návštěvu u manželů Šimánkových a jejich zachráněného nalezence srnečka Oskárka, kterému jsme nezapomněli donést jeho oblíbená rajčátka. Kromě srnečka jsme měli možnost nakrmit salátkem vyhřívající se želvu, pohladit morčátka, nakouknout do hnízdečka čerstvě narozených králíčků. Naši babičku Haničku jsme si pozvali ve čtvrtek do zámeckého parku, kde jsme se osvěžili zmrzlinou a poté se věnovali hrám. Vyzkoušeli jsme si pantomimu, hádali hádanky a hráli na schovávanou. V pátek jsme si převzali vysvědčení a vyrazili na cyklovýlet do Chabeřic. Všichni jsme se navzájem rozloučili, popřáli si hezké léto a pak už nic nebránilo vyrazit vstříc letním dobrodružstvím. Hurá prázdniny!