Měsíc knihy nás ve školní družině v Uhlířských  Janovicích bavil hrou, zájmem, péčí, ale i netradičními  pohybovými aktivitami.  Vše jsme odstartovali  uspořádanou  sbírkou již nepotřebných knih z domova a těšili se na posezení v kruhu, při kterém jsme si například přečetli pár stránek z příběhu či listovali zajímavými  obrázky  a fotografiemi. Objevili jsme i zcela nové knihy, které se opakovaly jako narozeninový  dárek  hned  dvakrát a  velmi  nás bavilo rozkládat pohádková leporela. Jedno odpoledne se z nás stali lékaři a otevřeli jsme si dokonce „knižní pohotovost“. Lepící  pásky, gumy na gumování, nůžky všech velikostí a barevné obaly.  Zachraňovali  jsme následky  mnohdy  špatného zacházení  či nehody. Knižní desatero  máme stále na očích a  třídní nástěnka  nám ho ráda vždy připomene.  Knihobudky v našem městě již velmi dobře známe, takže jsme s důležitým úkolem vyrazili na obchůzku. Útulné dřevěné skříňky s prosklenými dvířky na náměstí  i nedaleko  domova  seniorů jsme doplnili pečlivě vytříděnými  knihami  a rozdělili se takto s knihovničkou školní družiny  o papírové poklady.  Nyní opět víme, že knihy budou dělat radost zase dalším.  Poté jsme si ve třídě  školní  družiny  ještě užili  další  pestrou zábavu. Knihy byly v hlavní roli pohybových aktivit, vozili jsme je na živých trakařích, poznali jsme africké nosiče a díky nim dostali bezva návod na správné držení těla  při chůzi.  Kimovy hry a postřehovky  byly  dobrou  zkouškou   i legrací navzájem. Soutěžili jsme  a  společně poznávali neskutečně mnoho velikostí a  rozměrů  „adoptovaných“ knih,  hráli si s naší představivostí, přemýšleli  jsme o obsahu  a vyprávěli si o zajímavých historkách při čtení na cestách či dovolených.  S knihami nám je dobře, neodmyslitelně  patří  ke každému  z nás a volný čas  školní  družiny  nám  po celý rok  dává krásné možnosti  seznámení a zážitků s nimi.  Připomínku  oslavy  měsíce  knih  jsme zakončili pohodlným posezením  a odpočinkem  jsme se zaposlouchali do předčítání  oblíbených  příběhů  našich kamarádů.

S pozdravem a „na čtenou“ zdraví školní družina v Uhlířských Janovicích