Pod tímto názvem se skrývá pojmenování zájmového kroužku, působícího při školní družině Základní školy v Okružní ulici. Každé úterý po odpoledním vyučování zůstávalo ve škole osm žáků se svou p. vychovatelkou a věnovali se růžným aktivitám. Kroužek navštěvovali žáci a žákyně od 1. – 9. ročníku. Počet chlapců a dívek byl v rovnováze. Od začátku školního roku se žáci věnovali např. malování na textil a s pomocí p. vychovatelky si vyrobili tašku s vlastním motivem. Děvčata se učila různým ručním pracím a chlapci se s chutí zapojovali do činností při přípravě jednoduchých jídel a následném úklidu ve školní kuchyňce. Společně všichni s radostí vytvářeli přáníčka ke dni všech zamilovaných nebo k svátku maminek se svými osobními motivy a přáními. Nejen aktivity byly náplní zájmového kroužku, ale i učení se respektu druhých, pomáhání si při různých aktivitách a velké snahy se mezi sebou domluvit a nacházet kompromisy v situacích, které nastávaly. Na závěr školního roku a ukončení činnosti zájmového kroužku si každý účastník odnesl vlastnoručně ozdobené tričko jako vzpomínku na "Barevnou hodinku."