Jak jinak oslavit svátek všech zvířátek než povídáním si o nich. A nebylo to jenom povídání. Během dopoledne došlo i na oblíbenou soutěž „riskuj“, která prověřovala naše zvířátkové znalosti. Zodpovídali jsme otázky ze života zvířat volně žijících i těch ze ZOO, poznávali je podle povrchu a barvy kůže. Nejtěžší pro nás však bylo přiřadit zvuky a hlasy k jejich původcům. Nakonec byly všechny otázky zodpovězeny a družstvo Naháčů nad družstvem Čuníků zvítězilo jenom o kočičí fous. V závěru jsme využili toho, že nám podzim zbarvil listy do zvířátkovských barev a pod našima rukama vznikly překrásné koláže motýlů, nejrůznějších savců a ptáků.