V pátek 27. září 2013 jsme se vydali spolu s našimi žáky na zručský zámek u příležitosti významného dne v kalendáři – Světového dne lidských sídel. Za doprovodu příjemné slečny průvodkyně jsme prošli velkým prohlídkovým okruhem. Dozvěděli jsme spoustu zajímavých skutečností o zdejších panovnících, zvláště o posledním šlechtickém rodu Schebků. Víme, jaké záliby měla hraběnka Emma a jaké zásluhy jsou připsány baronu Schebkovi. Nahlédli jsme do jejich komnat, se zájmem si prohlédli hraběnčinu koupelnu a obdivovali sály sloužící v současnosti k reprezentačním účelům a slavnostním obřadům. Z ochozů zámecké věže jsme měli celé naše město a jeho nejbližší okolí opravdu jako na dlani. V pondělí 1. 10. jsme návštěvu zámku zopakovali, tentokrát s cílem prohlédnout si další expozice. V putovní prvorepublikové Historické cukrárně jsme si nejprve vyzkoušeli malování černou kávou a sami sobě připravili malé sladké občerstvení. V cukrářské dílně jsme si prohlédli nejen rekvizity dortů a nejrůznějších cukrovinek, ale i nástroje užívané cukrářskými mistry v dřívějších dobách. Zároveň jsme se podívali do Království panenek a medvídků ve vyšších patrech zámku. Prohlídka starodávných i současných, domácích i exotických, malých i velkých nejrůznějších hraček byla pro nás všechny velkým zážitkem. Bylo těžké uhlídat hbité ručičky dětí, které si chtěly panenky, panáčky, medvídky, kočárky a koníky osahat a pohrát si s nimi.