Na úterní dopoledne 10. května pozval pan František Hromadník do zručského Spolkového domu pěvecké sbory místní i ze širšího okolí, aby zazpívaly zdejším matkám a maminkám k jejich svátku. Přehlídka to byla velkolepá! Vedle dvou sborů opravdových pěveckých profesionálů ze ZUŠ Ledeč nad Sázavou pod vedením Petry Ochové se určitě neztratily děti ze ZŠ Zbraslavice s Janou Honzíkovou. Početné dámské obecenstvo rovněž potěšilo pásmo lidových písniček malých dětí z vlastějovické jednotřídky, které se žáky připravila paní ředitelka Olga Sýsová. Svoje oblíbené písničky zazpívalo kvarteto děvčat z dětského domova pod vedením „tety" Hany Nulíčkové. Ovšem nejpočetnější pěvecký sbor utvořili žáci spolu s učitelkami naší školy. V pečlivě připraveném vystoupení za hudebního doprovodu kytar a tamburín předvedli tři zlidověné trampské písničky, které strhly ke zpěvu většinu přítomných diváků. Troufáme si říct, že naše první veřejné pěvecké vystoupení se nám povedlo.

Na závěr – obdivujeme neustávající vitalitu pana Františka Hromadníka a děkujeme mu za aktivní zájem na kulturním dění ve městě.