Abychom měli radostnější rozjezd nového školního roku, prožili jsme páteční dopoledne v přírodě. Před odchodem nás paní učitelky poučily nejen o bezpečném chování při pobytu venku, ale povídali jsme si o způsobech obrany a ochrany při napadení psem. Pak jsme se po třídách rozešli poznávat okolí. Někteří plnili úkoly cestou po cyklostezce do Rákosí, jiní si užívali prolézaček a houpaček na dětském hřišti a ti nejzdatnější se jako kamzíci šplhali po Chabeřických skalách na vyhlídku, odkud se jim odkryly nádherné výhledy na Zruč. K tomu všemu nám krásně svítilo sluníčko a den byl jako korálek. Pevně věříme, že takovýchto korálků nasbíráme do konce června na celý náhrdelník.