Z organizačních, provozních a personálních důvodů neproběhl XX. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenise v  Uhlířských Janovicích pro naše žáky v prosinci 2015, ale 14. ledna 2016. Vůbec to nevadilo. V 6 hodin ráno, když 8 žáků s vyučující vyrazilo autobusem do Uhlířských Janovic, byla velká tma, sněžilo,byl mráz a ve vesnicích byly stále ozdobené svítící vánoční stromečky. Bylo to "kouzlo Vánoc", jen dárky chyběly. Ale i ty jsme záhy získali.

Turnaje se zúčastnily 4 školy: Kolín, Kostelec nad Černými lesy, Zruč nad Sázavou a Uhlířské Janovice. Soutěžilo se ve 3 kategoriích: dívky, mladší žáci a starší žáci. Naše škola měla zastoupení v každé kategorii a v každé kategorii žáci naší školy obsadili pěkná medailová místa.

V kategorii dívek se na 1. místě umístila naše žákyně z 9. ročníku.

V kategorii mladších chlapců obsadil žák 5. ročníku 2. místo.

V kategorii starších žáků obsadili 2 žáci 9. ročníku 1. a 2. místo.

A nakonec to nejlepší: 1 místo v turnaji obsadila naše škola!

A byly tu dárky: tolik vytužený a zasloužený pohár, medaile, diplomy, odměny sladké i věcné.

Všichni jsme měli obrovskou radost a vůbec nikomu nevadila únava z tak krásného sportovního

dopoledne.