U příležitosti 75. výročí příchodu firmy Baťa do Zruče nad Sázavou pořádalo Město čtyřdenní kulturně sportovní akci. Její součástí byl i workshop pro mládež ve Spolkovém domě, kterého se dne 16. 10. 2014 zúčastnili všichni žáci naší školy. Skupina žáků I. Základní školy pod vedením paní učitelky Markéty Jelínkové měla připravený velice zajímavý program, během něhož jsme nahlédli do historie Zruče nad Sázavou prostřednictvím několika tvořivých aktivit. Úvodní prezentace byla ryze teoretická záležitost, kterou provázeli slovem žáci I. ZŠ a kladli nám často velmi záludné otázky. Získané znalosti z historie města a svoje zkušenosti jsme mohli zúročit nejen v připraveném vědomostním testu, ale i během následujících praktických aktivit. Na mapě jsme hledali naše město, snažili se rozluštit zašifrované slovo, poznávali jsme na fotografiích nejrůznější městské části, zahráli si pexeso s obrázky města. V praktické části jsme z puzzle sestavovali městský znak, vybarvovali erb rodu Šebků, dokreslovali obrázek zámku a modelovali botu. Spolu se žáky I. ZŠ jsme prožili poučnou a hlavně zábavnou hodinu v prostorách baťovsky laděného Spolkového domu, k jehož výzdobě přispěly nemalou částí i naše výtvarné práce.