My všichni – celá naše škola – jsme během měsíce září  připravovali  výtvarné výstavní překvapení.

Ať s tužkou nebo voskovkou, lepidlem či nůžkami v ruce jsme tvořili na předem dané téma – Bezpečně na silnici i na internetu. Úkolem č. 2 bylo venkovní vystavení našich prací – plot před budovou školy již  čekal  na výzdobu.

K dispozici jsme měli některé hodiny výtvarné výchovy  i pracovního vyučování a nechyběla ani družinová dílna a odpolední.

Kreativita a nápady nám nechyběly,  práce nás bavila a paní učitelky  nás  nejednou chválily.

Došlo i na besedování ve třídě školní družiny, kterým jsme se navzájem zkoušeli z pravidel silničního provozu nebo například z povinné výbavy na jízdní kolo.

Využili jsme pestré výtvarné techniky  a postupy, vznikaly semafory formou  muchláže nebo koláž jako přechod pro chodce. Poté družináři dokončili poslední nezbytné úpravy, vytvořili směrovky, které informovaly  kolemjdoucí o významu naší výstavy a o nás jako autorech.

Na konci měsíce jsme všechna díla pečlivě uzavřeli do fólií a desek  a  vyčkávali lepší počasí. …ať klidně fouká, hlavně pršet, aby přestalo….

Vydařilo se a my mohli 29. září uskutečnit   janovickou  VÝSTAVU NA PLOTĚ.  Hromadně jsme vyrazili před budovu školy a  vázali, lepili, stříhali… zkrátka plot jsme zaplnili našimi výtvory  a díly a na zábradlí nainstalovali směrovky. Měli jsme radost, že se vše vydařilo, počasí se na poslední chvíli umoudřilo a výsledný pohled byl moc hezký. Pořízené fotky z místa činu poví více.

Budeme rádi a přáli bychom si, aby výstavka byla nejen zpestřením a výzdobou, ale i nápovědou a upomínkou jak se správně chovat v dopravě.

S bezpečným pozdravem  ZŠ a ŠD Uhl. Janovice