V pondělí 16. května se vydali žáci celé naší školy na zručský zámek. Tam jsme zamířili na výstavu Rada Vacátko zasahuje aneb HŘÍŠNÍ LIDÉ města pražského. Na zámku na nás čekala paní průvodkyně, která nás seznámila s výstavou. Na výstavě o seriálu a celovečerních filmech s pražskou mordpartou jsme si prohlédli kostýmy z natáčení a různé dobové předměty. Součástí výstavy bylo i plnění a řešení několika úkolů, díky kterým se z nás stali na krátkou dobu detektivové. Úkoly nám paní průvodkyně velice ochotně vysvětlila a se vším nám pomohla, takže se nám nakonec podařilo vyřešit i vraždu. Za své detektivní schopnosti byli žáci odměněni čestným glejtem za splnění náročného detektivního úkolu. Návštěva výstavy byla hrazena z Programu Města Zruč nad Sázavou na podporu kultury, sportu a školství.