Abychom neutužovali pouze žákovský kolektiv, pozvala nás paní ředitelka na vlastivědnou exkurzi spojenou s výšlapem na zříceninu hradu Lichnice. Třináct současných i bývalých zaměstnankyň ze Zruče i odloučeného janovického pracoviště vyjelo za poznáním historie. Autobus nás dovezl do městečka Třemošnice, po jehož prohlídce jsme začaly stoupat do strmého kopce k hradním troskám. Cestou se nešlo nevšimnout si statného památného dubu, který nese jméno slavného husitského vojevůdce Jana Žižky, ač tento se dle historických pramenů dobývání hradu nikdy nezúčastnil. Ve vstupní hradní bráně nás přivítala znalá průvodkyně, aby všechny přítomné seznámila s historií hradu a pověstmi, které tento monument Železných hor obestírají. Ty odvážnější se nebránily výstupu na Miladinu rozhlednu, aby se pokochaly nádhernými výhledy do širokého okolí. Po sestupu na třemošnické náměstí na nás čekala vydatná večeře v čáslavské restauraci. A kdo s námi tentokrát nejel, určitě zalitoval a příště naše řady rozšíří.