Se žáky školy jsme navštívili Vodní dům Hulice. Žáci měli možnost se seznámit s vodou jako životním prostředím rostlin a živočichů a vodou, jako nenahraditelným zdrojem pro člověka. Expozice uvnitř vodního domu nás provedla pěti přehlednými sekcemi: vodní mikrosvět, pod vodní hladinou, na břehu řeky, nekonečná cesta vody a výlet do historie. Prostřednictvím neobvyklých zážitků a zajímavých pozorování se žáci seznámili s mikroorganismy žijícími ve vodě, prohlédli si živé ryby v akváriu, ve vodním baru si vyrobili z papíru kelímek a ochutnali různé vodní zdroje, poslechli si zvuky žab a vodních ptáků, v maketě si prohlédli mokřadní život na břehu řeky Želivky a spoustu dalších zajímavostí. Vzhledem k hezkému počasí si žáci užili i venkovních atrakcí s vodou. Exkurze se vydařila a spokojeni jsme odjeli autobusem domů.