Takový byl název výukového programu, se kterým přijely do naší školy lektorky hulického Včelího světa ve čtvrtek 8. listopadu. V teoretické části jsme se dozvěděli, kdo je to včelař, jaké pomůcky používá ke své práci a některé z nich si i vyzkoušeli. Prostřednictvím obrázků a velice poutavého vyprávění jsme „nahlédli“ do úlu a „seznámili se“ s jeho obyvateli. Už víme, jakou roli tu má královna, co je úkolem trubců a co všechno musí během svého krátkého života stihnout včelí dělnice. Zjistili jsme, jak a z čeho vyrábí včelky med, a ten od hulických včel mohli také ochutnat. V praktické části jsme se naučili sestavit včelí úl a každý z nás si vyrobil svíčku ze včelího vosku. Na závěr tvořivého dopoledne jsme si vyplnili opakovací pracovní list a vytvořili obrázek malovaný horkým voskem.

Děkujeme nejen lektorkám Včelího světa, ale také Městu Zruč nad Sázavou, s jehož přispěním se mohl tento zajímavý výukový program uskutečnit.