S blížícími se velikonočními svátky nabídl naší škole Spolkový dům tematické divadelní představení v podání spolku Liduščino divadlo. Pohádkovým leporelem „Veselé Velikonoce" nás provázely hodná panímáma spolu se šikovnou Kačenkou. První pohádka nám ukázala Moranu a dozvěděli jsme se, kdy a proč se vynášela ze vsi. Také už víme, jaké názvy měly postní neděle a jednotlivé dny posledního postního týdne před svátky. Ve druhé pohádce nám panímáma s Kačenkou radily, čím můžeme letos obarvit velikonoční vajíčka. V poslední pohádce upletla Kačenka pomlázku a naučila nás správně koledovat. Celé představení bylo protkáno jarními písničkami a veselými říkadly. Návštěvu Spolkového domu jsme mohli uskutečnit díky Programu Města Zruč nad Sázavou na podporu kultury, sportu a školství.