Poslední dubnový týden jsme zahájili návštěvou divadelního představení v kutnohorském Tylově divadle. Po příjezdu do okresního města nás krásné slunečné ráno přímo vybídlo ke krátké procházce historickou částí. Z nádvoří chrámu svaté Barbory byly jako na dlani Hrádek, kostel svatého Jakuba i Vlašský Dvůr. Uličky vedoucí přes Dačického a Palackého náměstí nás dovedly až k divadlu, kde jsme se měli dozvědět Jak Uhlíř Skoumal Svěrák. Úderem desáté hodiny jsme se ocitli v televizním vysílání studia Věž, v němž moderátorka moucha Tse Tse uváděla svoje pořady. Mezi jejími hosty byli například detektiv Čmuchal, který vypátral zlodějku náhrdelníku, žabák Fred, robot Rudy či Čili Papričák. Veselé představení bylo provázeno ještě veselejšími písničkami naší oblíbené dvojice Jaroslav Uhlíř – Zdeněk Svěrák a písničkáře Petra Skoumala. Moc hezký kulturní zážitek jsme po zásluze korunovali sladkou zmrzlinovou tečkou.