Poslední školní den roku 2014 si žáci nemuseli otvírat ani učebnice, ani sešity. Od rána si opakovali dávno naučené básničky, texty a scénáře, neboť na programu dne bylo dvouhodinové posezení se svými třídními učitelkami a poté následovala Vánoční besídka. Ta začala zpěvem vánočních koled a pokračovala recitační soutěží. Odborná učitelská porota měla mnohdy těžké rozhodování. V přednesu básní s vánoční nebo zimní tematikou byl jednoznačně nejlepší Michael Nechvátal, který porotu uchvátil svým téměř hereckým výkonem. Skuteční herci nastoupili vzápětí, aby předvedli nastudované pohádky O řepě a Boudo, budko. Děvčata si v hodinách tělesné výchovy secvičila krátké sportovní vystoupení, angličtináři zazpívali anglickou vánoční píseň. Vánoční besídku zakončili všichni zpěvem koled a každý účinkující si odnášel domů sladký dárek.