Tel.: 327 531 225  |   

Naše škola se opakovaně účastní akce místních rybářů „Ve vodě nežijí jen vodníci“ a bylo tomu tak i v pátek 10.5.2024.  Počasí nám přálo, žáci se těšili, a tak jsme se dopoledne vydali do místního parku, kde na nás již rybáři čekali. Děti doufaly, že budou mít možnost si opět zarybařit a že ryby budou řádně hladové, aby se s chutí pustili do návnady na háčku.

Hned při příchodu na nás čekala káď s vodou a také několik druhů rybek. Kdo chtěl mohl si sáhnout do studené vody a pohladit si lína, karase nebo úhoře. Kromě rybáře, který nás seznámil s druhy ryb a něco málo zajímavostí o nich, se zde zjevila i milá Vodnice.  Potom už následovalo to, po čem děti toužily. Za pomocí zkušených rybářů, ale i těch mladších, kteří s rybařinou začínají, se chopily prutů a čekaly na svou příležitost. A věřte, že každý chytil svou rybku. Snad to bylo způsobeno těmi bílými, červenými, a dokonce i modrými červíky, ale určitě to bylo šikovností a trpělivostí našich žáčků. Rybky opět pustili zpátky do vody, někdo je pohladil a někdo dal pusu na rozloučenou, jako to dělá známy rybář Jakub Vágner.

Odměnou pro děti nebyl jen dobrý pocit z úspěšného lovu, spousta zajímavých informací , ale i taška s diplomem, klíčenkou a hlavolamem , kterou obdrželo každé dítě.

Rozhodně jsme si tento den společně užili a těšíme se na další setkání nejen s vodníky.