Páteční dopoledne 6. prosince jsme si užili hodně kulturně. Celá škola se ráno v 8 hodin vypravila hromadnou dopravou do Kutné Hory s cílem navštívit Tylovo divadlo a v něm shlédnout dětské představení „O princezně Leontýnce a dračím mláděti". Příběh milé a chytré princezny a jejího neobvyklého kamaráda se líbil nejen malým divákům, ale se zaujetím ho sledovali i ti starší. Po představení jsme se šli navzdory nepříznivému počasí projít vánočně vyzdobeným centrem města a prohlédli si významné památky Kutné Hory: Chrám svaté Barbory, Jezuitskou kolej a sochy, Hrádek, Vlašský dvůr, kostel sv. Jakuba a Palacké náměstí s krásně vyzdobeným vánočním stromem. Ke konci procházky jsme něco malého pokoupili sobě i svým blízkým.