Stalo se již tradicí, že dvakrát ročně se naše škola hlásí do dobrovolnické úklidové akce, která probíhá na území celé republiky. Nejinak tomu bylo 16. září, kdy se všichni žáci naší školy spolu s pedagogickým doprovodem vydali do zručských ulic „uklidit svět, uklidit Česko“. Ve třech skupinách se podělili o úklid prostranství okolo čističky odpadních vod, garáží a potoka, odpadky zmizely z ulic Průběžná, Spojovací i ze Sadu Míru, uklizené je také okolí laviček ve zručském parku. Bez povšimnutí nezůstaly odpadky pohozené okolo dětského hřiště ani v prostorách nákupní zóny. Nejmladší žáci se s vervou pustili do úklidu školní zahrady a jejího okolí. Výsledkem pátečního snažení celé školy byla notná hromádka odpadků a hlavně pocit z dobře odvedené záslužné práce.