K mezinárodní kampani „Ukliďme svět", jejímž koordinátorem pro Českou republiku je ČSOP a generálním partnerem NF Veolia, se letos již po několikáté připojila také naše škola. Ve středu 30. září si všichni žáci navlékli ochranné rukavice a vyzbrojeni sáčky a pytli na odpadky se vydali uklízet město. Rozděleni do třech skupin doslova obsadili celou „novou" Zruč a sbírali odpadky zejména v nejvíce frekventovaných lokalitách. Podařilo se jim vysbírat prostory Sadu Míru, uklidili před nákupními středisky Tesco a Penny. Malé děti se potýkaly s odhozenými pneumatikami v blízkosti garáží, vyčistily břeh potoka Pardidubu a uklidily okolní prostranství školního pozemku. Nejstarší žáci se prošli po cyklostezce, vysbírali okolo ní odpadky a uklidili okolí všech tří odpočívadel s informačními tabulemi. Ač v malém počtu osmnácti žáků, podařilo se jim zbavit Zruč minimálně třiceti kilogramů odpadků. Po dnešku si může velká část našeho města zase na chvíli vydechnout.