Ukliďme Česko

Přestože nám počasí zpočátku příliš nepřálo (ráno byly jen 3°C), s odhodláním jsme opustili školní lavice s jasným cílem – uklidit nepořádek ve městě. 19. 9. se totiž koná dobrovolnická úklidová akce s názvem Ukliďme Česko. Vybaveni rukavicemi a pytli na odpadky jsme se vydali do parku. Taková krásná příroda a tolik zaneřáděná… Nedopalky od cigaret bychom snad všechny nespočítali ani do konce školního roku! Pytle se nám pomalu plnily smetím, ale nás čekal ještě jeden úkol – přespolní běh.

Připravit, pozor, teď! Všichni jsme závod zdárně doběhli a navíc jsme se báječně zahřáli. Rozděleni do skupin jsme se ještě rozhodli uklidit okolí parku. Nejvíce nepořádku bylo asi na dětském hřišti a před kostelíčkem – to je ale ostuda. L

S pocitem dobře odvedené práce se už ale vydáváme na oběd. Doufáme, že naše dnešní úsilí nepřijde nazmar, že se hříšníci chytí za nos, a naše milované Uhlířské Janovice zůstanou čistší a bezpečnější pro nás všechny.