Dnešní den jsme měli tu čest přivítat na naší škole návštěvu vskutku vznešenou, a to nejen podle jména. Zavítal mezi nás psí krasavec Brilliant z Ovčího Kopce, rodu border kolie, se svou paničkou Andreou z o.p.s. Pestrá, rodu homo sapiens. Brillianta, jehož předci byli původně určeni především k hlídání stáda, cvičí Andrea Pacalová na asistenčního psa, který bude zanedlouho nezbytným pomocníkem zdravotně postiženého chlapce. A že to není práce jednoduchá, o tom nám přišla paní Andrea vyprávět. Ukázala nám, co všechno se musí Brilliant naučit, jak bude pomáhat a co to vlastně canisterapie je. Někteří z nás byli nejprve trošičku bojácní, ale během chvíle se stal Brilliant naším velkým kamarádem. Dokonce takovým, že i ti zpočátku ostražití neváhali „ochutnat“ teplo psího kožíšku.