Jako již tradičně jsme jeden školní týden v dubnu věnovali zdravému stravování. Během hodin pracovního vyučování jsme s nadšením zavítali do naší školní kuchyňky a připravili si opět něco dobrého a zdravého na svačinku. Někteří z nás si připravili pomazánku z jogurtu, jiní si udělali toasty se spoustou zeleniny.  A protože příroda se začala krásně probouzet, věnovali jsme čas i péči o naši školní zahrádku. Upravili jsme záhonky a vyplnili je semínky a sazenicemi.

V závěru týdne jsme však náš projekt zdravé stravy trochu porušili a s nadcházející oslavou čarodějnic si opekli špekáčky. Povídali jsme si tedy také o nezdravých potravinách, na kterých si však u výjimečných příležitostí můžeme pochutnat.