Víme, že aby naše tělo správně fungovalo, musíme se o něj dobře starat. A proto jsme již poněkolikáté při příležitosti Světového dne výživy (16. 10.) uspořádali projektový týden zdravého stravování. Věnovali jsme se principům zdravé výživy a pokusili jsme se sestavit potravinovou pyramidu. Zopakovali jsme si také zdravé a nezdravé potraviny, připomněli si, jaké známe druhy ovoce a zeleniny a pokusili se je výtvarně ztvárnit. Jako vždy jsme se však nejvíce těšili, až opět budeme moci „řádit“ v naší školní kuchyňce. Ve čtvrtek se z kuchyně linula vůně bramborových placek, na kterých jsme si všichni pochutnali. Celý zdravý týden jsme pak završili zdravou svačinkou, při jejíž výrobě jsme popustili uzdu své fantazii a z chleba, pomazánky a spousty zeleniny si vytvořili různá zvířátka a smajlíky. Už teď se těšíme, až získané dovednosti ze školního vaření přeneseme do domácích kuchyní.