V týdnu od 6. 10. do 12. 10. 2014 probíhal již 18. ročník celostátní akce Týden knihoven. Přijali jsme pozvání od paní knihovnice Mileny Lhotkové a vydali se 10. října s našimi žáky do Městské knihovny ve Zruči nad Sázavou.

Na uvítanou dětem paní Lhotková přečetla poučný příběh z knihy „Neobyčejná dobrodružství". Žáci se dozvěděli, jak se vyhnout úrazům elektrickým proudem nebo jak pomoci spolužákovi v nesnázích. Napjatě poslouchali a dokázali i odpovídat na otázky týkající se daného textu.

Následovaly ukázky knížek pro nejmenší, které byly již originální svým vzhledem ve tvaru auta, medvídka, traktoru apod. Úkolem našich žáků bylo zahrát si na grafické pracovníky a navrhnout knihu pro malé děti tak, aby se jim líbila. Ten, kdo měl již svou práci hotovou, mohl si ještě půjčit Lego, prohlédnout si knížky nebo si zahrát společenskou hru. Na závěr byly práce vyhodnoceny a děti dostaly krásné odměny: knížky a časopis pro nejmenší Předškolák. Návštěva knihovny se všem líbila. Paní Lhotkové děkujeme.