Okresní kolo lehkoatletického čtyřboje žáků ZŠ praktických a speciálních, konané v Kutné Hoře je sportovní akce, které se účastní žáci ZŠ Okružní ve Zruči n. S. každý rok. V letošním roce se k našim žákům připojili i žáci z odloučeného pracoviště v Uhlířských Janovicích a společně vytvořili jeden tým. Vznikla čtyři družstva, dvě chlapecká, dvě dívčí. Všichni společně byli odhodláni podat ty nejlepší výkony ve čtyřech disciplínách – v hodu kriketovým míčkem, skoku do dálky, v běhu na 60 m a dlouhém běhu. Počasí ve středu 16. 5. této sportovní akci zrovna nepřálo, nepřetržitý déšť ale výrazně nezkazil sportovní výkony všech zúčastněných. Závěr sportovní soutěže přinesl nejen trochu sluníčka na obloze, ale i překvapení při vyhodnocení všech žáků. V kategorii dívek si prvenství převzala žákyně ZŠ Zruč n. S. a druhé místo žákyně z Uhlířských Janovic, a jako tým získala děvčata ze Zruče druhé místo. Patří jim velká gratulace.

Účasti v okresním kole v Kutné Hoře předchází školní kolo lehkoatletického čtyřboje, kterého se žáci ze ZŠ Okružní zúčastnili 11. 5. za krásného slunečného počasí ve sportovním areálu ZŠ Zruč nad Sáz. Na Pohoří. V kategorii chlapců se absolutním vítězem stal žák 10. r. ZŠ speciální a zlatou příčku obsadila žákyně 8. r. ZŠ speciální, která stejnou pozici vybojovala i v Kutné Hoře.