Poslední dubnovou sobotu se vydala dámská většina pedagogického sboru naší školy na společný výlet do Humpolce. Samotné město nás však nepřivítalo zrovna přívětivě. Ačkoliv bylo po zahájení turistické sezóny, místní infocentrum s turisty zřejmě moc nepočítá a mělo pro ně dveře uzamčené. To optimisticky naladěné učitelky neodradilo a směle se vydaly na plánovanou trasu po okolí města. Po modře značené cestě vystoupaly na zříceninu hradu Orlík, aby z jeho opravené věže obdivovaly půvabnou okolní krajinu. Po sestupu pokračovala první počtem oslabená skupina v turistice, zbytek se vrátil do města užít si z jeho nabídky. Nabyté dojmy si paní učitelky vzájemně sdělovaly při společném obědě v příjemném prostředí místní restaurace. Výlet se skutečně vydařil, všem účastnicím se líbil a žádná nebyla proti jeho další brzké obměně.