Posledním nevšedním zážitkem letošního školního roku byla návštěva chlebské zoologické zahrady, kam jsme se vydali v úterý 26. června s janovickými spolužáky. Nejdříve jsme zašli do „staré“ části ZOO, kde nás uvítala nejen cizokrajná zvířata, ale i vnadná sádrová domorodkyně. Na celkem malém prostranství jsme viděli lamy, lemury, opice i želvy, obdivovali pózující surikaty i gepardův netradiční pelíšek. Odvážní běžci si změřili svoji rychlost a porovnali ji s rychlostí nejrůznějších zvířat. V „nové“ části ZOO nás uvítala velbloudí rodinka a pár medvědů ušatých. Tady jsme na lanové dráze zanechali zbytky svých sil a po nákupu suvenýrů a občerstvení se vydali na zpáteční cestu. Za zážitky z úterního dopoledne děkujeme našemu štědrému mecenáši a jemu i nám všem přejeme krásné prázdniny.