Poslední celoškolní akci, kterou jsme uskutečnili s podporou NF Tesco v rámci projektu „Jste sportovní nadšenci? Podporujete prevenci“, byl celoškolní výlet na Blaník. Na ten jsme vyjeli 12. května. U Domu přírody Blaníku již čekala lektorka, aby nás provedla výukovým programem „Ekohrátky pod Blaníkem“. Naučili jsme se poznávat stromy podle listů, jehličí a plodů, rozlišovali jsme stopy lesních zvířat, hráli tematické hry. Součástí prohlídky Domu přírody Blaníka byla krátká filmová projekce místní přírody. Poté jsme se rozdělili a početnější a zároveň zdatnější skupina se vydala po červené značce stoupat na samotný vrchol Blaníku. Už takhle náročný výstup nám ztížilo počasí, neboť cestou začalo notně pršet. Přes veškeré peripetie jsme nakonec všichni Blaník zdolali. Někteří odvážlivci ještě vylezli na rozhlednu, aby se pokochali mlhavým výhledem do širokého okolí, a pustili jsme se cestou dolů. Na úpatí jsme nastoupili do přistaveného autobusu, cestou naložili druhou skupinu s napapanými bříšky a vrátili se domů. Výlet skvělý, zážitky neopakovatelné, Blaník dobyt!