V pátek 12. listopadu jsme celé dopoledne věnovali ekologické a polytechnické výchově. A kde jinde, než v prostorách tomu přímo předurčených – ve vlašimském Podblanickém ekocentru. V prostorách zdejší venkovní učebny bylo sice dosti chladno, ale že se při práci člověk zahřeje, o tom jsme se záhy přesvědčili. Výukovým programem Šikulova dílna nás provázel velice sympatický lektor a záhy jsme se dali do práce. Za doprovodného zpěvu oblíbeného songu Pata a Mata se všichni snažili, aby se tím Patem ani Matem nestali. Dílnou se nesly zvuky bušení kladiva a řezání pilek, vzájemně jsme si okukovali techniku broušení a pomalu nám pod rukama vznikal finální výrobek – dřevěná káča s vypáleným reliéfem. Zkouška, jestli se nám povedla, byla velice jednoduchá – káča se musela roztočit. A roztočila! A všem! Jak by ne, vždyť jsme přece šikulové. Z dílny jsme se ještě vydali na prohlídku místní para ZOO, a pak už nás čekala jen cesta autobusem zpátky do školy. Doma se dřevěnou káčou určitě každý rád pochlubí.