V rámci plnění koncepce sexuální výchovy navštívil školu 8. března 2016 pan Radek Pospíšil, lektor ACET ČR, z. s. Téma dvouhodinové interaktivní přednášky bylo SEX, AIDS, VZTAHY. Zúčastnili se jí žáci 7. – 9. ročníku.

Na úvod pan Pospíšil žáky seznámil s pojmem „sexualita“. Co to je sexualita a kdy se s ní prvně setkáváme. Navázal pojmem „vztahy“. Lidé touží po vztazích a při objevování a hledání se může stát nějaká chyba nebo se mohou setkat s nějakou nemocí. Na pomoc zorientovat se v této problematice byla zrealizována tato přednáška. Žáci se dozvídali nové informace. Jak hledat partnera, jaký mít vztah, jak nedělat chyby, jaký je rozdíl mezi mužskou a ženskou sexualitou. Pro lepší pochopení pan Pospíšil přednášku prokládal vhodnými ukázkami z filmů nebo i z pohádek.

Na závěr žáci viděli ukázky lidí HIV+, dozvěděli se, jak se člověk nakazí, co se děje v těle člověka při nakažení virem HIV+, jak ubývají bílé krvinky a nefunguje imunita.

Přednáška byla poutavá, názorná a určitě přispěla k pochopení dané problematiky.