Také na naší škole jsme si připomněli 30. výročí zahájení politických změn v naší vlasti a zejména skutečností, které tomuto významnému dni předcházely. V pondělí 18. listopadu jsme se všichni společně přenesli do doby, kdy byly některé naše paní učitelky mladými matkami, některé právě dostudovaly a některé seděly stejně jako my ve školních lavicích. Dozvěděli jsme se, jak složité bylo vycestovat do zahraničí, jaké zboží nebylo možné běžně sehnat v obchodech, co to byl Tuzex i spartakiáda. Víme, jak hrozivá byla železná opona a jak mnohdy skončili ti, kteří ji chtěli překročit a opustit republiku. Zajímavé vyprávění bylo doplněno autentickými fotografiemi a leckdy neuvěřitelnými videozáznamy. V závěru projektové dvouhodinovky si mnozí z nás uvědomili, že se vlastně máme. Žijeme ve svobodné zemi.