Ve druhém říjnovém týdnu dojela na kácovské nádraží velice netradiční vlaková souprava a pozvání Nadačního fondu Český vlak, který provozuje multimediální mobilní projekt Revolution Train zaměřený na drogovou prevenci, přijala i naše škola. Žáci vyšších ročníků spolu se svými učitelkami se zúčastnili ojedinělého projektu, který přesvědčivě zobrazuje zážitky, prostředí a život osob závislých na drogách. Ve „vlaku“ shlédli žáci film, jehož příběh se prolínal s realitou.

Jednotlivé vagony „vlaku“ jsou scénograficky upraveny tak, že zobrazují důsledky užívání drog.

Útok na smysly je velice emotivní. Přibližuje prostředí, kde se drogy užívají, realitu věznic, následky autonehody pod vlivem drog apod. Tato místa jsou pro žáky obyčejně těžko dostupná, ale jejich návštěva je pro primární prevenci velice účinná. Z následných reakcí žáků jednoznačně vyplynulo, že projekt Revolution Train má smysl a v rámci drogové prevence na ně sugestivně zapůsobil.