Ačkoliv letošní počasí zimním radovánkám příliš nepřálo, mohli si žáci naší školy ve středu 9. a 16. března dostatečně užívat ledovou plochu na zimním stadionu v Ledči nad Sázavou. Dvě dvouhodinové lekce rekreačního bruslení byly součástí projektu „Jste sportovní nadšenci? Podporujte prevenci.", který realizují Ručičky z.s. za finanční podpory NF Tesco. Každé středeční ráno nastupovali do vlaku téměř všichni žáci školy za doprovodu svých učitelek tělesné výchovy a pedagogického dozoru. Rychlý přesun z nádraží na stadion, nazout a utáhnout brusle, nasadit helmy, navléci rukavice a hurá na led. Pod vedením bruslařsky zdatných učitelek si osvojovali základy bruslení ti mladší, či méně obratnější žáci, ti šikovní si svoje bruslařské umění prohlubovali a upevňovali. Pokaždé lekce rychle uběhla a nezbylo než odejít do šaten a vydat se na cestu zpět. Protože během sportovního výkonu bruslařům vyhládlo, přišlo všem k duhu malé občerstvení z nádražního kiosku.