Další etapa našeho „putování za Blanickým rytířem" byla na programu 28. dubna a vedla vlašimským zámeckým parkem. Po celou dobu výukového programu „Co se lesu honí hlavou" nás doprovázel lesní skřítek a ukrýval na trase obálky se vzkazy. Z nich jsme se dozvěděli, jak můžeme lesu pomáhat, jak mu udělat radost, co bychom o něm měli všechno znát. Cestou parkem jsme měli možnost vyzkoušet nový brod přes rameno Blanice či vyšplhat až ke kamennému Samsonovi. Po celých pět minut jsme se stali návštěvníky ptačího koncertu a náležitě ho ocenili potleskem. Ověřili jsme si své znalosti o listnatých i jehličnatých stromech, naučili se vyhýbat jeden druhému na kládě a vytvořili si krásného barevného motýla z rozličných produktů kamaráda lesa. Našemu milému průvodci skřítkovi jsme odměnou za poučné a zábavné dopoledne postavili novou chaloupku.