Od začátku prosince jsme se připravovali na vánoční svátky. Ale nejprve nás navštívil Mikuláš s čertem a andělem. Děti, které si pro ně připravily básničku nebo písničku, dostaly odměnu.

11. 12. jsme si na vánočním tvoření připravili krásné svícny. Také jsme si ozdobili vánoční stromeček a celý advent nám svítil na schodišti.

14. 12. nás pozvali žáci 9. ročníku Základní školy v Uhlířských Janovicích na již tradiční adventní vystoupení. Představili nám tajemné bytosti, které už neznáme a dříve navštěvovaly domácnosti. Například svatý Ondřej, svatá Lucie, Peruchta, svatý Ambrož, klovcová bába, Tři králové.

17. 12. jsme shlédli představení Živý Betlém, které nacvičili žáci Základní školy.

18. 12. jsme se do školy těšili, protože nás čekaly opravdové Vánoce. Hned ráno jsme se pustili do práce, každá třída si připravila bramborový salát, pan Klepiš nám přinesl sekanou a tak jsme si slavnostně prostřeli stůl a společně jsme obědvali. Dokonce přišel i Ježíšek.

Celý prosinec jsme také pilně nacvičovali písničku Vánoce na míru a někteří i přednes vánočních básní. Čekalo nás totiž vystoupení v kostele svatého Aloise společně se žáky mateřské školy, základní školy a chrámového sboru. Koncert se uskutečnil 21. 12. a byl nazvaný Srdcem spolu. Koncert předčil očekávání a opravdu jsme byli všichni srdcem spolu.