K příležitosti Světového dne výživy (16. 10) proběhl na naší škole projektový týden na téma zdravé stravování. Žáci se během celého týdne zabývali zdravou stravou a vhodným jídelníčkem. Sestavili jsme si potravinovou pyramidu, která nám může být při tvorbě jídelníčku výrazně nápomocná. Nyní již víme, které potraviny jsou zdravé a které naopak nejsou pro naše tělo příliš vhodné. A abychom nezůstali pouze u teorie, vydali jsme se do naší školní kuchyně, kde jsme společně uvařili dva pokrmy: mrkvovou pomazánku a jablečný dezert. Projektový týden byl příjemným zpestřením výuky a ochutnávka vyhotovených pokrmů byla závěrečná třešnička na dortu.