Světový den výživy v letošním roce připadl na pátek 16.10. Proto jsme se hned v následujícím týdnu věnovali zdravé stravě. Od 19. do 23. října se na naší škole uskutečnil projektový týden „Vaříme zdravě“.  Během celého týdne jsme se učili pojmenovávat ovoce, zeleninu a povídali jsme si o tom, jak bychom se měli správně stravovat.

Po celém týdnu je za námi vidět pořádný kus práce. S nadšením jsme se vrhli na úpravu našeho záhonu s ovocnými keři, který dostal nový "kabát" z mulčovací kůry. Vedle něj jsme založili bylinkový záhonek, kam jsme zasadili první rostlinku – pažitku, kterou jsme okamžitě využili při přípravě zdravých pokrmů. Práce v kuchyni byla jako vždy třešničkou na dortu. Společnými silami jsme upekli jablečný závin a následující den jsme si společně připravili zdravou svačinku – chuťovky s domácí pomazánkou, spoustou zeleniny a čerstvou pažitkou.

Během celého týdne jsme se naučili nové věci, zopakovali si již známé a jako vždy si užili spoustu zábavy.