rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Nepřehlédněte

Termíny jarních prázdnin od školního roku 2016/2017 do školního roku 2021/2022

vyhláška č. 189/2014 Sb. - externí odkaz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

16. říjen je každým rokem Světovým dnem výživy, proto jsme se v říjnu ve škole v rámci prevence věnovali zdravému životnímu stylu a zdravé výživě.

Výuka ke Světovému dni výživy začala 14. 10. přednáškou Barbína je jen hračka, která byla zaměřena na poruchy příjmu potravy a zdravý životní styl. Na tuto přednášku navazoval projektový den Zdravý životní styl ke Světovému dni výživy, který se uskutečnil 25. 10. V průběhu celého dopoledne probíhala výuka ke zdravému stravování a zdravému životnímu stylu. Žáci vyplňovali pracovní listy, řešili tematicky zaměřené slovní úlohy a příklady, četli tematicky zaměřené články a vystřihovali a nalepovali obrázky. Projektový den byl zakončen soutěží. Vítězové soutěže byli odměněni zdravými a chutnými cenami.

I ve školní družině se žáci v říjnu věnovali tématu zdravé stravy. Z dostupných letáků děti určovaly zdravé a nezdravé potraviny, následně si je vystříhaly a roztřídily. Při třídění žáci potřebovali dohled, protože ne vždy dokázali správně rozpoznat a určit nezdravé potraviny. Rozdělením potravin a nalepením na velký karton si děti dostatečně dobře dokázaly uvědomit, co je pro jejich zdraví prospěšné a škodlivé.